Διακοπτης για τα φωτα

Οτι αφορά τα ηλεκτρικά μέρη , ηλεκτ/κες εγκαταστάσεις
Απάντηση
panos088
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 08 Ιουν 2012, 20:28
Επικοινωνία:

Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από panos088 »

Παιδια καλησπερα , ειμαι νεος στο φορουμ σας και νεος κατοχος ενως fazer. εχω προβλημα με τον διακοπτη για τα φωτα καθως δεν κανει καλη επαφη και με το παραμικρο τρεμουλο - τρανταγμα δε μπορει να κρατησει την μεγαλη σκαλα. δεν φτιαχνετε απ οτι μου ειπαν στη αντιπροσωπεια και ψαχνω για μεταχειρισμενο καθως η τιμη του καινουριου ειναι απαγορευτικη για μενα (καπου στα 140 ευρω) Αν ξερει καποιος καπου που μπορω να βρω ασ βοηθησει...

egiakoumidis
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Κυρ 29 Απρ 2012, 11:29
Model: FZ6
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από egiakoumidis »

Όλο το φανάρι χάλασε και θέλει αλλαγή? Το τρέμουλο και λακούβα μου κάνουν κάτι σε επαφές κτλ.. Πάντως κάποιος πιο εξιδεικευμένος σε ηλεκτρολογικά αυτοκινήτων μηχανών θα ήταν καλύτερο να το δει.
Τσίκλι νταν Fazerara

panos088
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 08 Ιουν 2012, 20:28
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από panos088 »

οχι οχι το φαναρι μια χαρα ειναι. ο διακοπτης χαλασε , οταν βαζω την μεγαλη σκαλα δεν κανει καλη επαφη και δεν την κραταει αναβοσβηνει. γενικα απο την πολυκαιρια εχει χαλαρωσει ο διακοπτης πολυ

Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από dudukas »

Αρχικα περνα απο τα νεα μελη να μας πεις 2 λογια για εσενα κ μετα ευχαριστως να σε βοηθησουμε..... :wink: :wink: κοιταξες σε μεταχειρισμενο απο κανα τρακαρισμενο???
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

panos088
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 08 Ιουν 2012, 20:28
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από panos088 »

δεν ξερω που ακριβως να ψαξω γι αυτο ανοιξα το θεμα... εκανα βεβαια μια αναζητηση σε κανα 2 site αλλα δε βρηκα κατι

egiakoumidis
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Κυρ 29 Απρ 2012, 11:29
Model: FZ6
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από egiakoumidis »

Αν είναι ο διακόπτης μόνο τότε γιατί δε φτιάχνεις έναν εσύ? Αν πάλι θέλεις ντε και καλά να πάρεις κάποιον άλλον δες car.gr έχει πολλά μεταχειρισμένα.
Τσίκλι νταν Fazerara

Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από dudukas »

εισαι σιγουρος οτι ειναι ο διακοπτης κ δεν εχει μασισει καπου το καλοδιο του διακοπτη???μου εχει τυχει σε ενα μπομπο που εχω εχει κοπει ακριβως στη φισα κ εκανε ακριβως οτι κ το δικο σου το περασα παραληλα κ ηρεμησα.....
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

panos088
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 08 Ιουν 2012, 20:28
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από panos088 »

καποιος μου ειπε πως μπορω να φτιαξω ενα μικρο απλο διακοπτακι (οπως στα gilera πχ που δεν εχουν καν διακοπτη για να σβηνουν τα φωτα και τουσ βαζουν αυτο) αλλα δε ξερω αν γινετε. εψαξα και στο car δεν υπαρχει κατι

panos088
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 08 Ιουν 2012, 20:28
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από panos088 »

dudukas έγραψε:εισαι σιγουρος οτι ειναι ο διακοπτης κ δεν εχει μασισει καπου το καλοδιο του διακοπτη???μου εχει τυχει σε ενα μπομπο που εχω εχει κοπει ακριβως στη φισα κ εκανε ακριβως οτι κ το δικο σου το περασα παραληλα κ ηρεμησα.....
εγω δεν ειμαι σιγουρος για τιπιτα ! στην yamaha μου ειπα οτι φταει ο διακοπτης και δεν φτιαχνετε. και μαλιστα ο ιδιος με παροτρινε να βρω μεταχειρισμενο οποτε δε παιζει να ηθελε απλα να αρπαξει τα φραγκα αυτος... ο διακοπτης δουλευει , απλα δε ξερω πως να το πω , δεν παραμενει στη θεση για τη μεγαλη σκαλα , δεν κανει εκινο το ¨κλακ ¨οταν αλλαζεισ απο τη μια θεση στην αλλη. ειναι πολυ χαλαρος και πιανει καπου ενδιαμεσα αλλα πρεπει να τον κρατας συνεχεια σε εκεινη τη θεση για να αναβουν τα φωτα αλλιως τρεμοπαιζει και αναβοσβηνει


Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Διακοπτης για τα φωτα

Δημοσίευση από dudukas »

τοτε βρες αναν μεταχειρισμανο να κανεις την δοτλεια σου :wink: :wink:
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρολογικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης