Κλειδαρια

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Απάντηση
blueangel

Κλειδαρια

Δημοσίευση από blueangel »

:?
Παιδιά καλημέρα είμαι σχετικά νέος σε αυτό το forum αλλά το νοιώθω περισσότερο δικό μου μια και κάτοχος του λατρεμένου μας μοντέλου!
θα θελα και την δική σας γνώμη αν σας εχει παρουσιαστεί ποτέ το ίδιο πρόβλημα...
Τις τελευταίες μέρες ενώ όταν κλειδώνω την μηχανή (το τιμόνι) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με δυσκολεύει αρκετά στο να γυρίσει κατοπιν το κλειδί και να ανοίξει η μηχανή...μήπως χρειάζεται να ρίξω καθόλου σπρέι στην κλειδαριά???μου κάνει εντύπωση γιατι δεν μου το έκανε πρίν...
Η μηχανή είναι η FAZER 600 του 2005

fireman.gk

Δημοσίευση από fireman.gk »

Καλημέρα φίλε μου και καλώς ήρθες, το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ πριν λίγες μέρες αλλά δεν είναι τίποτα είναι συσσωρευμένα άλατα στην κλειδαριά όμως θέλει ειδικό σπρέυ για να καθαρίσει. Εμένα μου το καθάρισε ο μηχανικός μου στο moto δικτυο, Καλλιρόης, κοντά είσαι, κάνε μια βόλτα και ρώτα τον.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 18:41
Model: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ FZS600 »

SPREY WD40...
JOHN-FZS

summoned

Δημοσίευση από summoned »

και μένα το κάνει το ίδιο, και θέλει πολυ "παίξιμο" για να γυρίσει το κλειδί..

εμένα το κάνει ανάλογα με τον καιρο... ιδίως αν βρέξει... άστα να πάνε..

blueangel

Δημοσίευση από blueangel »

Σας ευχαριστώ παιδιά γιατί γαμώτο με σταναχώρησε δεν μου τό'χε ξανακάνει ποτέ και όπως είπε και ο προηγούμενος φίλος σήμερα επαιζα το κλειδι κανα διλεπτο για να ξεμαγκώσει!!! :roll:

Άβαταρ μέλους
Sotosfz6
Δημοσιεύσεις: 512
Εγγραφή: Σάβ 08 Ιαν 2005, 15:08
Model: MT09
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sotosfz6 »

οπως ειπε και ο Γιαννης πιο πανω ....WD40 ..λυνεται το προβλημα
...quoth the raven nevermore...

ChriStrofiS

Δημοσίευση από ChriStrofiS »

Εγώ χρησιμοποιώ σπρέϋ βαζελίνης (vaseline) της Cramolin .

Ειναι πυκτό , αφρίζει κατά την εφαρμογή με αποτέλεσμα να διυσδύει πιο βαθιά στην κλειδαριά , λευκό και δεν τρέχει ανεξέλεκτα μετά την εφαρμογή αφήνοντας ένα λέπτό στρώμα πάνω στο μέταλλο .


.....και δεν κάνω πλάκα ..... τα πονηρά μυαλά να αλλάξουν "mode" .

Θα το βρείτε στα καταστήματα με ηλεκτρονικά ανταλλακτικά/εξοπλισμό .

:wink:

Άβαταρ μέλους
H.A.Balafoutre
Δημοσιεύσεις: 901
Εγγραφή: Τρί 02 Αύγ 2005, 16:14
Model: FZ6
Τοποθεσία: Κατά_Προσέγγιση_Εδώ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από H.A.Balafoutre »

Κι εμένα μου έκανε χαζά η κλειδαριά, μετά από νερό που έφαγε από βροχή, αλλά με λίγο και προσεκτικό "παίξιμο" του κλειδιού στην κλειδαριά σε κάποια φάση κούμπωνε και όλα μια χαρά. Ούτε σπρέυ ούτε τίποτα.
Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες